X
تبلیغات
زولا
1388,05,29

معرفی و برسی نرم افزاری به نام ProShow

معرفی و برسی نرم افزاری به نام ProShow 

با وجود دوربینهای دیجیتال بعنوان یکی از داغ ترین موضوع در بازار در زمان کنونی , چه چیزی بهتر از اینکه از نرم افزارها ی ادیت کننده تصویر , آرشیو و نمایش عکسها صحبت کنیم . یکی از مشکلاتی که در زمینه دیدن تصاویر دیجیتالی وجود دارد , نحوه مشاهده آنها است , چرا که حتماً باید توسط برنامه های خاص آنها را دید , و در این بین وجود کامپیوتر کاملاً ضروری می باشد . حال اگر فکر کنیم که شما می خواهید عکسهای گرفته شده را به افرادی نشان دهید که در منزل آنها امکانات کامپیوتری وجود ندارد , مثلا پدر بزرگ و مادر بزرگ تان که بسیار مایل هستند عکسهای شما را ببینند و آنها را به صورت آلبوم داشته باشند , شما چه کار باید بکنید؟ . هزینه چاپ عکسها به صورت رنگی در تعداد زیاد نمی تواند مقرون به صرفه باشد و ایده جالب و جدیدی نیست . حال اگر ما بتوانیم که عکسها را به فرمتی تبدیل کنیم که در VCD قابل خواندن باشد , با توجه به این که دستگاهای پخش VCD هم اکنون در تمام منازل کم و بیش وجود دارد , بنابراین طیف بزرگی از افراد خانواده قادر خواهند بود از عکسهای ما استفاده کنند و از دین آنها لذت ببرند .
شرکت Photodex که در زمینه طراحی برنامه های گرافیکی شهرت خوبی به هم زده , نسخه جدید برنامه Proshow را با نام Proshow Gold معرفی نموده است که می تواند برای شما بسیار جالب باشد . برای دریافت نسخه ای از برنامه می توانید به انتهای این مقاله مراجعه کنید
پس از دریافت برنامه روی آیکن آن کلیک کرده و طبق معمول به سئوالات آن پاسخ می دهید . و سپس مسیر نصب را تعیین می کنید . سپس در صفحه Additional Options به صورت پیش فرض مکانهایی را که آیکن برنامه در آنجا نشان داده خواهد شد را معیین می کند و شما می توانید آنها را طبق سلیقه خود علامت گذاری کنید .  

 

دانلود و بقیه تو ادامه ی مطلب هستش .......

تا پنجره show Options باز شود . در قسمت General می توانید نامی برای پروژه خود انتخاب کنید . سپس به قسمت sound Track رفته و با استفاده از کلید Add یک فایل Mp3 را باز کنید . در صورتی که تعداد عکسهای شما خیلی زیاد و بیشتر از مدت زمان پخش یک موزیک بود می توانید چند Track را انتخاب کنید و با استفاده از کلیدهای تنظیم , شروع و پایان هر آهنگ را به سلیقه خود تنظیم کنید . بعد از هر بار تغییر در کار سعی کنید پیش نمایش آن را نگاه کنید تا به تغییرات کنترل کافی داشته باشید . چون یکی از اشکالات برنامه نداشتن کلید Undo است . همانطور که می دانید در زمانی که اشتباهی انجام شود و یا مایل باشید به چند مرحله قبل تر برگردید این کلید می تواند به شما کمک فوق العاده ای بکند اما متاسفانه این برنامه از داشتن این کلید محروم است . بنابراین در حین کار دقت کافی کنید . حالا تا این مرحله که پیش رفتیم شاید بهتر باشد تا تغییرات زیباتری به پروژه خود بدهیم , مثلاً از افکت های برنامه استفاده کنیم , برای این کار دو روش را می توانید انجام دهید . اول اینکه در قسمت Slide show کلید راست موس را زده و select All را انتخاب کنید تا همگی انتخاب شوند . سپس از toolbar بالا گزینه Slide را انتخاب کرده و بعداً Randomaize Transitions را انتخاب کنید . در این حالت می بینید که در کنار هر تصویر در قسمت Slide show افکت مخصوص به خودش نمایش داده می شود . این کار برای وقتی که تعداد تصاویرتان زیاد است بسیار مورد استفاده قرار می گیرد . راه دیگر این است که روی آیکن Transitions در کنار هر تصویر کلیک کنید تا 170 افکت زیبا در اختیار شما قرار گیرد . برای اینکه پیش نمایش هر افکت را نیز ببینید باید موس را به آرامی روی آیکن هر افکت برده تا پیش نمایش آن در گوشه تصویر به نمایش درآید .
در صورتی که زمان نمایش برای اسلایدی به نظر شما کوتاه بود , می توانید روی آیکن پایین افکت ها که پیش فرض آن نیز 2 ثانیه است کلیک کنید و مدت آن را تغییر دهید . همچنین شما قادر هستید که روی هر تصویر به تنهایی نیز کار کنید , به این صورت که روی تصویر مورد نظر در قسمت Slide show دو بار کلیک کرده تا صفحه Slide Options باز شود .
در این صفحه شما 4 انتخاب دارید , در قسمت Image شما می توانید تغییرات زیادی روی تصویرتان بدهید . مثلاً در قسمت Effects شما می توانید شدت روشنایی و تیرگی و ... را به تصویرتان اعمال کنید , همچنین در Colorize image می توانید تصویرتان را به شکل سیاه و سفید در آورید .
در قسمت Captions شما می توانید به تصویرتان نوشته مورد علاقه خود را وارد کنید , در قسمت Text نوشته خود را وارد می کنید و نوع فونت و اندازه آن نیز در همین قسمت قابل تغییر است . در قسمت های بعدی با استفاده از موس می توانید تغییراتی را به نوشته خود اعمال کنید .
Sounds : در این قسمت شما می توانید برای هر تصویر یک موزیک خاص یا یک Track خاص اختصاص دهید . مثلا روی یک تصویر توضیحاتی را ارائه دهید , در صورتی که موزیک در پس زمینه در حال پخش شدن است . در اینجا شما می توانید با استفاده از کلیدهای setting که در این قسمت وجود دارد , شدت بلندی و زمان Track خود را تغییر دهید .
Background : در اینجا می توانید رنگ پس زمینه را تغییر دهید . البته رنگ مشکی برای نمایش در TV می تواند یک رنگ ایدآل باشد , چون به خوبی نمایش داده می شود و چشم را نمی زند .
حالا تقریباً بیشتر کار انجام شده و باید نوع خروجی خود را مشخص کنیم . برنامه حاضر می تواند خروجی های زیر را به شما بدهد . VCD , Video ,Executable , screen saver . در حالت اول یعنی VCD می توانید خروجی را به صورت SVCD , XVCD , XSVCD , CVD داشته باشید که هر کدام از اینها دو حالت PAL و NTSC دارند .
خروجی Video File هم به صورت Mpeg و MpegII در این برنامه قابل دسترسی است .
یکی از خروجی های مورد علاقه من در این برنامه Executable است . در این حالت برنامه از پروژه شما یک فایل به صورت EXE درست می کند و شما این فایل را در هر کامپیوتری می توانید با کیفیت صدا و تصویر بسیار عالی مشاهده کنید
خروجی دیگر برنامه screen saver است با پسوند SCR و پس از ساخت و تست از شما در مورد نصب در دایرکتوری windows سئوال می کند .
همچنین شما می توانید در صورتی که تمایل دارید پروژه شما در کامپیوتری که برنامه windows در آن نصب است به صورت آتوماتیک اجرا شود , می توانید از گزینه Autorun CD استفاده کنید . در این حالت پس از اینکه CD را در داخل درایو گذاشتید برنامه بدون دخالت کاربر اجرا می شود .
حال می رسیم به زمانی که می خواهیم یک فایل از پروژه خود به صورت VCD داشته باشیم .
در حالت اول می توانید روی گزینه Video در toolbar کلیک کنید تا پنجره مربوط به آن باز شود سپس در قسمت Video format نوع فایل خروجی خود را مشخص کنید . در عمومی ترین حالت می توانید VCD را در حالت PAL انتخاب کنید که بیشترین کاربرد را دارد . در حالت های پیشنهادی برنامه قسمت Format Setting غیر قابل دسترسی است و در صورتی که در Video format گزینه Custom را مشخص کنید , این قسمت قابل دسترس می شود . سپس نام و مسیری برای فایل خود انتخاب کرده و Create را کلیک می کنید . در این حالت فایل ایجاد شده را با برنامه های عمومی پخش VCD در کامپیوتر می توانید مشاهده کنید و در صورتی که CD Writer دارید آن را به صورت یک VCD Write کنید . روش دیگر انتخاب گزینه Video CD است که در این حالت پنجره زیر باز میشود
در گزینه menu می توانید از میان theme های مختلف یکی را انتخاب کرده و در قسمت Titel اسمی برای صفحه اول پروژه خود انتخاب کنید . در قسمت Outpot مانند قسمت Video یک نوع فرمت را انتخاب کنید . معمولاً همان VCD به صورت PAL عمومی تر است . سپس بعد از زدن Create در صورتی که درایو Cdwriter داشته باشید می توانید فایل خود را به صورت VCD کپی کنید .
حالا شما قادر خواهید بود تصاویر خود را به صورت آلبوم های VCD در آورید و از دین آنها در TV لذت ببرید .
از دیگر برنامه های جالب و معروف این شرکت می توان به برنامه CompuPic Pro اشاره کرد که یک برنامه کامل و بسیار سریع برای مدیریت تصاویر در کامپیوتر میباشد .
حتماً شما با برنامه ACDSee آشنا هستید . این برنامه نیز بسیار شبیه به ACDSee می باشد ولی از نظر سرعت عمل و آرشیو کردن تعداد زیادی تصویر, مثلاً‌ خواندن پوشه هایی با بیشتر از 10000 تصویر , این برنامه خیلی سریع تر از ACDSee عمل میکند و بسیاری مزایای دیگر که حتماً طی یک مقاله جداگانه به بررسی آن خواهیم پرداخت .  

 

دانلودبا حجم حدود ۵مگابایت

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
 X 
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد